Představujeme Vám oddíl tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice, z.s. Jedná se v tuto chvíli o jeden z největších, nejúspěšnějších oddílů tělesně postižených atletů v České republice, a to nejen podle počtu členů, ale i podle sportovních výsledků v rámci České republiky i na mezinárodním poli..

• UDÁLOSTI
  • 2023
  • První kolo Českého poháru ČATHS proběhlo v Olomouci.

První kolo Českého poháru ČATHS proběhlo v Olomouci.

Na prvního Máje uspořádal klub AK Olomouc 1. kolo Českého poháru ČATHS. Zúčastnilo se ho více než 40 závodníků a i Pardubice zde měly své zastoupení. Atletiku Bez Bariér reprezentovali 4 sportovci (a 2 mládežníci). V kategorii mužů se nejlépe umístil Stanislav Hanuš, obsadil 8. místo v celkovém pořadí za výkon 8,75 m (31,8 b) ve vrhu koulí. Startoval ještě v dalších dvou vrhačských disciplínách, v oštěpu hodil pěkných 25,44 m (31,6 b) a v disku 23,35 m (24,7 b). V kategorii mužů startoval ještě dorostenec Michal Tereska. V celkovém pořadí mezi muži skončil na 17. místě, nejlepšího výsledky dosáhl ve vrhu koulí výkonem 4,11 m (20,5 b), za hod diskem 7,91 m získal 19,4 b a za výkon 13,71 m v kuželce bral 16,7 b. Nutno podotknout, že v disku je jen 30 cm za dorosteneckým rekordem v jeho kategorii postižení.

V kategorii žen získala pěkné 5. místo v celkovém pořadí 1. kola Tereza Odstrčilová. Nejvíce bodů získala za výkon v hodu diskem 8,44 m (27,5 b), za kouli 3,20 m měla 26 bodů a za oštěp 5,87 m 24 bodů. Jako 4. zástupce/zástupkyně atletů Bez Bariér startovala Vendula Písaříková. Ta skončila mezi ženami na 11. místě. Nejlépe bodovaná disciplína u ní byl vrh koulí 2,36 m (19 b), následoval disk 3,93 m (17 bodů) a za 4,52 m v kuželce měla 9,5 bodu.

Olomoučtí pořadatelé připravili také závod pro děti. Synkové Venduly Písaříkové a Petra Šota Patrik a Adam startovali v hodu míčkem a raketkou. Adam hodil raketkou 14,93 m a míčkem 14,05 m. Mladší Patrik raketkou 3,01 m a míčkem 4,05 m. Oba dostali medaili. Všem moc blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci spolku.

4a27a3af 7746 443c af54 d83b6a06c1c0 76ca0f57 7821 436a 8959 040a389d83c8

ec705fd7 6990 431e a0bd 867718f1b6df fd179f8a 31ae 4438 b035 893f2615cd20